Úvěry

Spotřebitelský úvěr
Hypoteční úvěr
Úvěr ze stavebního spoření

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelské úvěry jsou v ČR nabízeny jak bankovními tak nebankovními institucemi na krytí nejrůznějších nepodnikatelských potřeb klientů. Slouží především k nákupu zařízení a vybavení domácnosti, na koupi spotřební elektroniky, na pořízení, rekonstrukci nebo modernizaci bytu či rodinného domu, na nákup dovolené, koupi automobilu, úhradu nákladů na tuzemské či zahraniční studium. Pokud je úvěr čerpán jako neúčelový, může jej klient využít k libovolnému účelu.

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je úvěr zajištěný zástavním právem (hypotéka = zástava) k nemovitosti. Nejčastěji je využit k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu (účelová hypotéka). Méně běžné je poskytnutí nemovitosti jako záruky za půjčku neúčelovou, často označovanou jako americká hypotéka.

Úvěr ze stavebního spoření

Do této sekce spadají tři nejčastější úvěry, konkrétně překlenovací úvěr (někdy také meziúvěr); řádný úvěr a úvěr ze stavebního spoření BEZ zástavy.

Negativní záznam v registrech u daného klienta je ve většině případů automaticky „stopkou“ v dalším schvalování úvěru. Záleží na tom, jak závažný bude tento záznam pro danou banku. Obecně lze říci, že pokud bude u klienta v registrech např. záznam, že se jednou opozdil o pár dní se splátkou nějakého úvěru, nebude na to brát schvalující banka až takový zřetel. Ale pokud bude u klienta např. několika měsíční neuhrazení splátky u některého ze stávajících úvěrů, tak velmi pravděpodobně banka nový úvěr neposkytne.

Kontakt

Finance Blažek
Miroslav Blažek
IČ. 86990926
Adresa
Pobřežní 224/20, 186 00 Praha 8
Kontakt
miroslav.blazek@4fin.cz
Tel. 731184155