Pojištění

Životní pojištění
Pojištění nemovitosti
Pojištění domácnosti
Povinné ručení
Havarijní pojištění

Životní pojištění

Smyslem životního pojištění je zamezit, nebo alespoň odlehčit finanční dopady dlouhodobých či trvalých zdravotních problémů, kvůli kterým pak nebudete schopni plnohodnotně nebo vůbec vykonávat své dřívější povolání, činnost. Stejně tak má pomoci rodině v případě smrti jejího živitele zajistit jí po dostatečně dlouhou dobu potřebný příjem.
Abyste měli pokryta všechna rizika, je lepší do svého životního pojištění zahrnout jak úrazové pojištění, tak i pojištění invalidity či závažných onemocnění. Ze statistik totiž vyplývá, že zhruba 90 % pracovních neschopností a invalidit v ČR nezpůsobí úraz, ale právě nemoc.

Pojištění nemovitosti

Lze uzavřít pro:
• rodinné či bytové domy,
• byt v osobním vlastnictví,
• rekreační objekty a chalupy,
• nově zahajované stavby,
• půdní vestavby,
• vily nebo pro vedlejší stavby, které jsou pevně propojeny se zemí jako například garáže či skleníky.
Je důležité si uvědomit že pojištění nemovitosti kryje pouze budovu jako takovou, nikoliv její vybavení. Proto je dobré zvážit, jestli vám stačí jen pojištění nemovitosti, nebo zda nezvolit variantu, která bude obsahovat pojištění nemovitosti a domácnosti dohromady.

Pojištění domácnosti

Tento typ pojistky standardně kryje škody vzniklé na vybavení bytů, rodinných domů, garáží, ale i věcí uložených ve společných nebytových prostorách jako jsou sklepy, přičemž pojištění se vztahuje i na věci osobní potřeby (oblečení, elektronika, sportovní vybavení…). Pojištění kryje i takové věci, které jsou součástí bytu či domu, jako například tapety, vestavěné spotřebiče nebo podlahy.

Odpovědnost:
Pojištění odpovědnosti je typ pojištění vztahující se na škodu na majetku, zdraví nebo životě které pojištěný způsobil přímo nebo nepřímo jiné osobě. Pojištění odpovědnosti je souhrnný název pro více typu pojištění a většinou se jedná o dobrovolné pojištění.
Druhy pojištění odpovědnosti:
 – odpovědnost občanů (pojistka na blbost)
 – odpovědnost podnikatele
 – odpovědnost zaměstnance
 – odpovědnost z provozu vozidla (povinné ručení)
a další jako jsou profesní odpovědnosti a individuální odpovědnosti
Mezi nejžádanější v dnešní době patří odpovědnost v běžném občanském životě a pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Ve všech případech se jedná o pojištění škodové a pojistné plnění je vždy vypláceno poškozenému, nikoliv pojištěnému.

Povinné ručení

Povinné ručení je pojištění, které musí mít dle zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla každý, kdo vlastní vozidlo přihlášené v registru vozidel. Dokladem o povinném pojištění vozidel je zelená karta, která platí v celé Evropě.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění auta není povinné, ale fakta hovoří pro jeho sjednání. V České republice se každou hodinu stane deset dopravních nehod a odcizeno je jedno a půl vozidla. Pokud jste nehodu nezpůsobili vy, je škoda hrazena z povinného ručení viníka. Ukradené auto vám ale nikdo nezaplatí. Pouze havarijní pojištění pokryje škodu nejen v případě nehody nebo krádeže, ale také když vám auto poničí vandalové či kroupy.

Úvěr ze stavebního spoření

Do této sekce spadají tři nejčastější úvěry, konkrétně překlenovací úvěr (někdy také meziúvěr); řádný úvěr a úvěr ze stavebního spoření BEZ zástavy.

Negativní záznam v registrech u daného klienta je ve většině případů automaticky „stopkou“ v dalším schvalování úvěru. Záleží na tom, jak závažný bude tento záznam pro danou banku. Obecně lze říci, že pokud bude u klienta v registrech např. záznam, že se jednou opozdil o pár dní se splátkou nějakého úvěru, nebude na to brát schvalující banka až takový zřetel. Ale pokud bude u klienta např. několika měsíční neuhrazení splátky u některého ze stávajících úvěrů, tak velmi pravděpodobně banka nový úvěr neposkytne.

Kontakt

Finance Blažek
Miroslav Blažek
IČ. 86990926
Adresa
Pobřežní 224/20, 186 00 Praha 8
Kontakt
miroslav.blazek@4fin.cz
Tel. 731184155